Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Hotel
Mencari bilik untuk anda...
9.0
Cemerlang
922 ulasan

Apa yang Dikatakan Tetamu Mengenai Penginapan Mereka

Donna

10.0
/ 10
It was great, nice staff, breakfast was really nice. Room was great and awesome views.
Lihat terjemahan

Dane

10.0
/ 10
Excellent hotel across the board only wish I stayed longer there, will definitely be back for a longer stay.
Lihat terjemahan

Julia

10.0
/ 10
Clean room, staff moved us easily as the first room had a hi pitched whistle due to the wind outside. Super accommodating and it made our stay nice and easy.
Lihat terjemahan
Di Kawasan
Lihat Peta
27 Frome Street, Adelaide, South Australia, Australia, 5000

Kemudahan Utama

Lihat Lebih
AC
Kolam Renang
Parkir
WiFi
Crowne Plaza ADELAIDE by IHG ialah sebuah hotel dalam kawasan persekitaran yang baik, yang terletak di Adelaide. Akses WiFi tersedia dalam kawasan umum penginapan ini agar anda sentiasa terhubung dengan keluarga dan rakan-rakan.
Lihat Lebih

Persekitaran Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

27 Frome Street, Adelaide, South Australia, Australia, 5000
Temui Lebih Banyak Tempat
Luar Bangunan Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Luar Bangunan 2 Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Ketahui Lebih Lanjut Mengenai Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel: Penginapan Mewah di Jantung Adelaide

Bagi anda yang merancang perjalanan ke Australia Selatan dan mencari penginapan yang menawarkan keselesaan, kemudahan moden, dan lokasi strategik, Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel adalah pilihan yang patut dipertimbangkan. Hotel ini bukan sekadar tempat untuk berehat, tetapi juga sebuah destinasi yang menyediakan pengalaman menginap yang memuaskan, sesuai untuk pelancong perniagaan mahupun pelancong rekreasi. Kadar harga bilik di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel bermula daripada - semalam. Jangan lupa gunakan kod promo pengguna baharu TRAVELOKA untuk menikmati diskaun sehingga 8% bagi tempahan anda!

Lokasi Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Terletak di kawasan pusat perniagaan Adelaide yang dinamik, Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel menawarkan akses mudah ke pelbagai tarikan utama dan kemudahan bandar. Alamat rasmi hotel ini adalah 27 Frome Street, Adelaide, South Australia, Australia, 5000. Lokasinya yang strategik ini membolehkan tetamu untuk dengan mudah menerokai bandar Adelaide, dengan jarak yang sangat dekat dari pusat bandar dan stesen pengangkutan awam utama. Suasana di sekitar hotel ini adalah gabungan kesibukan bandar dengan kemudahan akses kepada ruang hijau yang menenangkan, menjadikannya tempat yang ideal untuk berehat selepas seharian meneroka. Ia hanya beberapa minit berjalan kaki dari pelbagai kedai, restoran, dan pusat membeli-belah, serta berdekatan dengan mercu tanda terkenal seperti Adelaide Central Market dan Rundle Mall.

Kemudahan di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Kemudahan yang ditawarkan di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel direka untuk memastikan setiap tetamu menikmati penginapan yang selesa dan lancar. Hotel ini menyediakan pelbagai kemudahan bertaraf dunia untuk memenuhi keperluan semua tetamu.
  • Kolam Renang Luar: Nikmati kesegaran di kolam renang luaran hotel, dibuka dari jam 6:00 pagi hingga 10:00 malam setiap hari. Tiada yuran tambahan dikenakan untuk penggunaan kolam renang.
  • Pusat Kecergasan: Kekalkan rutin kecergasan anda di gimnasium yang serba lengkap, dibuka 24 jam sehari. Peralatan moden tersedia untuk pelbagai jenis latihan.
  • Restoran dan Bar: Nikmati hidangan lazat di restoran hotel atau bersantai di bar yang menawarkan pelbagai minuman.
  • Pusat Perniagaan: Bagi tetamu yang dalam perjalanan perniagaan, pusat perniagaan hotel menyediakan kemudahan seperti mesin fotokopi, faksimili, dan akses internet.
  • Tempat Letak Kenderaan: Hotel ini menyediakan tempat letak kenderaan yang selamat untuk tetamu. Yuran letak kenderaan mungkin dikenakan dan boleh dirujuk semasa daftar masuk.
  • Wi-Fi Percuma: Akses internet tanpa wayar percuma disediakan di seluruh kawasan hotel, membolehkan anda kekal berhubung sepanjang penginapan anda.

Jenis Bilik di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel menawarkan pelbagai jenis bilik yang direka untuk memenuhi pelbagai keperluan dan pilihan tetamu. Setiap bilik dilengkapi dengan kemudahan moden untuk memastikan keselesaan maksimum. Pilihan jenis bilik di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel termasuk:
  • Bilik Standard: Bilik yang selesa dan moden, sesuai untuk penginapan individu atau pasangan.
  • Bilik Deluxe: Bilik yang lebih luas dengan pemandangan bandar yang menakjubkan. Sesetengah bilik Deluxe dilengkapi dengan tab mandi.
  • Suite: Untuk pengalaman yang lebih mewah, suite menawarkan ruang tamu berasingan dan kemudahan tambahan.
  • Bilik Bebas Rokok: Semua bilik di hotel ini adalah bebas rokok untuk memastikan udara yang bersih dan segar untuk semua tetamu.
Setiap bilik dilengkapi dengan pendingin hawa, televisyen skrin rata, peti sejuk mini, dan kemudahan membuat teh dan kopi. Keberadaan tab mandi di sesetengah bilik Deluxe dan Suite menambah keselesaan kepada pengalaman menginap anda.

Perkhidmatan Makanan dan Minuman di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel menawarkan pengalaman kuliner yang pelbagai melalui restoran dan bar yang ada di dalamnya.
  • Restoran Utama: Menawarkan bufet sarapan pagi yang mewah setiap hari dari jam 6:30 pagi hingga 10:00 pagi, dengan harga sekitar MYR 80.00 seorang. Restoran ini juga menyajikan hidangan antarabangsa untuk makan tengah hari dan makan malam.
  • Bar Lobi: Tempat yang ideal untuk bersantai dengan minuman pilihan anda, dari koktel klasik hingga minuman ringan. Bar ini dibuka dari jam 11:00 pagi hingga 11:00 malam.
Hotel ini juga menyediakan perkhidmatan bilik 24 jam, membolehkan anda menikmati hidangan kegemaran anda di keselesaan bilik anda sendiri.

Tarikan Pelancong dan Aktiviti Berdekatan Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Lokasi Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel menjadikannya titik permulaan yang ideal untuk menerokai keindahan Adelaide dan kawasan sekitarnya.
  • Adelaide Central Market: Terletak hanya beberapa minit dari hotel, pasar yang meriah ini menawarkan pelbagai produk segar, makanan gourmet, dan hidangan antarabangsa.
  • Rundle Mall: Kawasan membeli-belah utama di Adelaide, dipenuhi dengan pelbagai kedai, butik, dan kafe.
  • Taman Botani Adelaide: Sebuah oasis hijau yang indah di tengah bandar, sesuai untuk berjalan-jalan santai dan menikmati keindahan alam.
  • Galeri Seni Australia Selatan: Rumah kepada koleksi seni Australia, Eropah, dan Asia yang mengagumkan.
  • Taman Haiwan Adelaide: Tempat yang menarik untuk seisi keluarga, mempamerkan pelbagai jenis haiwan dari seluruh dunia.
Jika anda mencari aktiviti lain berdekatan Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel, anda boleh menyemak tawaran terbaik daripada Traveloka di aktiviti menarik di Adelaide!

Cara ke Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel dari Lapangan Terbang

Perjalanan dari Lapangan Terbang Antarabangsa Adelaide (ADL) ke Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel adalah mudah dan pelbagai pilihan tersedia.
  • Teksi Meter: Teksi boleh didapati di luar terminal lapangan terbang. Perjalanan ke hotel biasanya mengambil masa kira-kira 20-30 minit, bergantung kepada lalu lintas, dengan kos anggaran sekitar MYR 80-120.
  • Perkhidmatan E-hailing: Aplikasi perkhidmatan e-hailing popular juga beroperasi di lapangan terbang. Anda boleh menempah kenderaan melalui aplikasi anda untuk perjalanan yang selesa.
  • Perkhidmatan Penghantaran Peribadi: Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel mungkin menawarkan perkhidmatan penghantaran lapangan terbang peribadi. Anda boleh menghubungi hotel secara terus untuk pertanyaan dan tempahan mengenai perkhidmatan penghantaran lapangan terbang dari Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel.
  • Bas Lapangan Terbang: Terdapat perkhidmatan bas yang menghubungkan lapangan terbang dengan pusat bandar. Dari perhentian bas di pusat bandar, anda boleh mengambil teksi atau perkhidmatan e-hailing untuk sampai ke hotel.
Untuk kemudahan tambahan, anda boleh menempah perkhidmatan penghantaran lapangan terbang awal melalui Traveloka.

Ringkasan sebab anda perlu memilih untuk menginap di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel

Memilih Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel untuk penginapan anda di Adelaide adalah keputusan yang bijak kerana pelbagai sebab:
  • Lokasi Strategik: Berada di pusat bandar, memudahkan akses ke tarikan utama, pusat membeli-belah, dan kawasan perniagaan.
  • Kemudahan Bertaraf Dunia: Menawarkan pelbagai kemudahan seperti kolam renang, gimnasium, dan pusat perniagaan untuk keselesaan tetamu.
  • Bilik yang Selesa: Pilihan bilik yang pelbagai dengan reka bentuk moden dan kemudahan yang lengkap.
  • Pengalaman Kuliner: Peluang untuk menikmati hidangan lazat di restoran dan bar hotel.
  • Perkhidmatan Cemerlang: Kakitangan yang profesional dan mesra sedia membantu sepanjang penginapan anda.
Jangan lepaskan peluang untuk merasai pengalaman menginap yang luar biasa di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel. Semak tempah hotel murah di South Australia dan dapatkan tawaran terbaik untuk "kekosongan bilik di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel". Lakukan "tempahan Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel" anda hari ini melalui Traveloka untuk menjamin penginapan yang sempurna. Anda juga boleh "reserve Crowne Plaza ADELAIDE by IHG, an IHG Hotel" dengan mudah dan selamat. Jangan lupa untuk menempah tiket penerbangan anda juga melalui tempah tiket penerbangan domestik dan antarabangsa dengan mudah pada harga murah.

Semua kemudahan dari Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Kolam Renang Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Kolam Renang
Luar Bangunan Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Luar Bangunan
Lain-lain Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Lain-lain
Restoran Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Restoran

Aktiviti

  • Kolam renang terbuka
  • Pusat kecergasan
  • Kasino

Makanan dan Minuman

  • Bar

Pengangkutan

  • Parkir dengan surcaj

Kemudahan Internet

  • WiFi percuma

Umum

  • Penyaman Udara
  • Kolam renang

Kemudahan OKU

  • Parkir mudah diakses OKU
  • Kelengkapan Orang Kurang Upaya (OKU)

Kemudahan Umum

  • WiFi di kawasan umum
  • Pesanan bilik

Kemudahan Dalam Bilik

  • TV

Perkhidmatan Hotel

  • Pekerja rencam

Polisi Penginapan & Maklumat Umum di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Masa Daftar Masuk/Daftar Keluar

Daftar masuk:
Dari 15:00
Daftar keluar:
Sebelum 11:00
Polisi hotel belum tersedia.

Maklumat Umum

Kemudahan Popular
AC, Kolam Renang, Parkir, WiFi
Masa Daftar Masuk / Daftar Keluar
Dari 15:00 - hingga 11:00
Bilik tersedia di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
329
Bilangan tingkat di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
20
Fasilitas lain di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG
Kolam renang terbuka, Pusat kecergasan, Kasino, Bar, Parkir dengan surcaj

Soalan lazim tentang Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Apa facilities yang tersedia di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG?
Berikut facilities yang ada di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG seperti AC, Kolam Renang, Parkir, WiFi. (sesetengahnya mungkin memerlukan caj tambahan):
Kapan waktu check-in & check-out di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG?
Masa check-in di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG bermula dari Dari 15:00 manakala masa check-out ialah pada Sebelum 11:00
Berapakah jumlah bintang yang dimiliki oleh Crowne Plaza ADELAIDE by IHG?
Crowne Plaza ADELAIDE by IHG ialah hotel bertaraf 5.0-bintang.
Berapakah bilangan tingkat di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG?
Crowne Plaza ADELAIDE by IHG mempunyai 20 tingkat.
Berapakah jumlah bilik yang terdapat di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG?
Jumlah keseluruhan bilik di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG ialah 329.
Lihat Semua

Lebih Banyak Ulasan Daripada Tetamu Lain di Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

9.0
Cemerlang
Daripada 921 ulasan
Kebersihan

9.4

Keselesaan Bilik

9.2

Perkhidmatan dan Kemudahan

9.0

Isih mengikut
Paling Relevan
Pilihan
Lihat Semua

Ulasan Pelancong Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Bilangan ulasan setiap halaman
20
40
Ulasan teratas
Donna
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 15 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

It was great, nice staff, breakfast was really nice. Room was great and awesome views.
Dane
icon-Rakan dan Keluarga Percutian Keluarga
Rakan dan Keluarga Percutian Keluarga
10.0
/10
Diulas 15 minggu yang lalu

Hotels.com verified review

Excellent hotel across the board only wish I stayed longer there, will definitely be back for a longer stay.
James
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 15 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Friendly staff and great location!
Adam
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
6.0
/10
Diulas 16 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Been to this hotel a number of times, it now feels it needs ‘something’ to set it apart from its contemporaries in the same area. Paying extra for a corner room, we found the bathroom was less lux than most other bathrooms in similar properties, no bath, under pressured small standard shower etc. the staff remain awesome, as does the bar but In a saturated Adelaide market, with new hotels planned, despite being a recent addition, the Crowne must adapt & make changes or it will be less favoured.
Read More
Julia
icon-Perjalanan Perniagaan
Perjalanan Perniagaan
10.0
/10
Diulas 16 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Clean room, staff moved us easily as the first room had a hi pitched whistle due to the wind outside. Super accommodating and it made our stay nice and easy.
Lia
6.0
/10
Diulas 16 minggu yang lalu

Hotels.com verified review

The guest main entrance is far away from the main road which is difficult to get luggage in and out. The side entrance is hidden, the road is narrow and at times is blocked by a delivery truck. We've booked for 2 guests staying in one bedroom suit for 3 days and 2 nights but the hotel only gives toiletries to 1 guest only
amelia
icon-dengan Rakan
dengan Rakan
10.0
/10
Diulas 16 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Excellent service Lovely room
Rhonda
icon-dengan Rakan
dengan Rakan
10.0
/10
Diulas 17 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Perfect location close to restaurants and Rundle Mall.
Jessica
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 18 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Arrived in the morning however we were able to get an early check in for just $20 which was a huge help. Lovely big corner room with good views. Rooftop pool looked great but a bit too cold to use!
Fiona
icon-Percutian Keluarga
Percutian Keluarga
10.0
/10
Diulas 18 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Wonderful stay and excellent service. In room dining was excellent and great selection
jared
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
8.0
/10
Diulas 19 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Nothing special Does the job for a quick getaway
Matthew
icon-dengan Anak
dengan Anak
10.0
/10
Diulas 19 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Very helpful staff at checkin carpark close can be used.
Paril
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 21 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Clean rooms
Roberto Pacifico
icon-Percutian Keluarga
Percutian Keluarga
10.0
/10
Diulas 21 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

The checkin was great. you check i on the 10th floor. the hotel breakfast was very good. the hotel is located close the the nightlife areas.
Daryoush
8.0
/10
Diulas 21 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Breakfast and buffet were good. Close to shopping mall and restaurants
Albert
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
8.0
/10
Diulas 22 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Good location. Friendly staff.
Paul
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 23 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

We used the public carpark right next door. Cheap over night parking in a multy story park with at least 2.05 height limit. Enough room for most normal 4x4 cars. The room we had was a corner room with spectacular views over the East end and some parkland looking out to the Adelaide foot hills. Nice clean room great bathroom . Very comfy bed and quick room service meals even at late night after we came back from a show the Festival Centre. Overall it was a great night with a late check out of 11am. Will use this as my go to from now on when staying in Adelaide. And it is in a perfect position .
Read More
Emma
icon-dengan Anak
dengan Anak
10.0
/10
Diulas 25 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Great location and amenities, will definitely be back
Craig
icon-dengan Pasangan
dengan Pasangan
10.0
/10
Diulas 27 minggu yang lalu

Hotels.com verified review

Great location
Euclid
10.0
/10
Diulas 27 minggu yang lalu

Expedia Group verified review

Both in room dining and restaurant dining plus staff friendliness and helpfulness were outstanding during gather around. Extra plus was one of the AFL teams stayed at the hotel.
Bilangan ulasan setiap halaman
20
40

Bersedia untuk membuat keputusan?

Tempah Penginapan Anda Sekarang
Luar Bangunan 4 Crowne Plaza ADELAIDE by IHG

Penafian

Penafian: Adalah tanggungjawab hotel untuk memastikan semua gambar adalah tepat. Traveloka tidak akan bertanggungjawab atas sebarang gambar yang tidak tepat.

Traveloka Sdn Bhd (No. Pendaftaran 201501003122), Suite 6-1, Tingkat 6, Wisma UOA Damansara II, No. 6 Changkat Semantan, Damansara Heights, 50490 Kuala Lumpur, Malaysia
Copyright © 2026 Traveloka. All rights reserved.